New Balance Remise boutique original nike air jordan 3 sneakers cheap koke 11 NikeWomen Free Running Official Nike Roshe Run Shoes Store asics tiger mexico 66 for sale Günstig nike air presto 5 DE Adidas Predator Absolado Instinct FG Zu Verkaufen Nike Internationalist 83 Leather All Air Jordan 3 Colorways air jordan 11 retro chaussure tiger asics 78 vintage Amazon ua curry 3 shoes Discount on Ray Ban Sunglasses Nike Air Presto Cyber Yellow/Hyper lebron james 13 zapatos nike zoom kobe venomenon 5 review Cheap Nike Kobe 10 X Elite What the High Tops Nike Roshe Run Clearance Boots UGG a Prix Discount

İs Yeri Hekimi Calısma Süresi Hesaplama

İşyeri Hekimi Süre Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

MADDE 12 – (1) İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

 1. 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 25 dakika.
 2. Diğer işyerlerinden:
  1. Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 5 dakika.
  2. Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.
  3. Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.
 3. Az tehlikeli sınıfta yer alan 2000 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 2000 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 2000 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
 4. Tehlikeli sınıfta yer alan 1500 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 1500 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 1500 sayısınıntam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.
 5. Çok tehlikeli sınıfta yer alan 1000 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 1000 çalışan için tam gün çalışacak en az bir işyeri hekimi görevlendirilir. Çalışan sayısının 1000 sayısının tam katlarından fazla olması durumunda geriye kalan çalışan sayısı göz önünde bulundurularak birinci fıkrada belirtilen kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi ek olarak görevlendirilir.